XIII niedziela zwykła 30 czerwca 2019

Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

W pierwszy czwartek miesiąca w czasie Mszy Świętej będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa.

W pierwszy piątek miesiąca Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Po Mszy św. Będziemy przyzywali orędownictwa św. Faustyny i oddawali cześć Jej relikwiom.  Adoracja Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 16.30. Od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.

Zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.15.

W niedzielę 7 lipca o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne za obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii w naszym kościele.

Życzymy wszystkim udanego, radosnego, bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego. Prosimy o umożliwienie dzieciom i młodzieży uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Sami też nie zaniedbujmy korzystania z tego bezcennego Daru Boga.

Ks. Proboszcz udaje się na urlop do 14 lipca. W tym czasie opiekę duszpasterską nad Parafią będzie sprawował ks. Karol Wejda, neoprezbiter pochodzący z naszej Parafii. Przyjmijmy Go życzliwie i otoczmy modlitwą ks. Karola i pozostałych 8 neoprezbiterów, którzy w tym czasie zastępują innych kapłanów a od końca sierpnia są posłani na pierwsze wikariaty.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii,

6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.

Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem  a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.