XXIX niedziela zwykła, 20 października 2019

„Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby misji.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15.

We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Na stoliku z gazetami znajdują się kartki, na których piszemy intencje tej modlitwy.

Jutro o godz. 7.00 wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Szymanowa. Powrót ok. godz. 16.00. Proszę o zabranie ze sobą prowiantu.

Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych we czwartek 24 października o godz. 19.30 w kawiarence.

W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci komunijne z rodzicami na Mszę o godz. 11.00 i spotkanie po Mszy.

Kandydaci do Bierzmowania mają spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w kawiarence.

Dzieci zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych w niedzielę 27 października o godz. 15.00 w kawiarence. Zabawę poprowadzą Wychowawczynie z przedszkola Zaczarowany Zamek i Nauczyciele ze Szkoły w Czarnej. Zachęcamy dzieci do przebrania się za świętych ale można przyjść także bez przebierania się.

Od wtorku do czwartku będę na rekolekcjach. Pilne sprawy kancelaryjne proszę załatwiać w poniedziałek po Mszy św.

Wszystkich, którzy mogą pomóc w kawiarence przez pieczenie ciast lub pomoc w obsłudze proszę o wpisywanie się na listę na stoliku z gazetami albo o osobisty kontakt z Panią Teresą Niewiarowską lub dzwoniąc na numer telefonu: 602 525 986

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

Serdeczna życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.