XXVII niedziela zwykła, 6 października 2019

Przeżywamy dziś odpust parafialny ku czci św. Faustyny. Dziękujemy Dobremu Bogu za naszą Patronkę i powierzamy Jej wszystkie nasze sprawy. Możemy też uzyskać odpust czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Głównej Mszy odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. kanonik Jan Śmigasiewicz. Po tej Mszy zapraszamy na „Święto Ziemniaka”. Obejrzymy występ Mieszkańców Rżysk, którym zajęli I miejsce na X Festiwalu Sołectw. Dzieci zapraszamy do zaprezentowania swoich zdolności śpiewaczych. Będzie możliwość przejażdżki konnej. O godz. 16.00 zapraszamy na Oratorium o Miłosierdziu Bożym w wykonaniu FAUSTYNEK.

Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15.

Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.

W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Intencje Mszy św. na 2020 rok a także Wypominki możemy zamawiać od poniedziałku 14 października.

Zapraszam na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Szymanowa w poniedziałek 21 października. Chętnych proszę o wpisywanie się na listę w zakrystii.

Wszystkich, którzy mogą pomóc w kawiarence przez pieczenie ciast lub pomoc w obsłudze proszę o wpisywanie się na listę na stoliku z gazetami albo o osobisty kontakt z Panią Teresą Niewiarowską lub dzwoniąc na numer telefonu: 602 525 986

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.

Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej. Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.