XXVI Niedziela Zwykła 30 września 2018

Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

Zapraszam wszystkich kandydatów do Bierzmowania dziś na Mszę o godz. 18.00. Proszę także rodziców wszystkich kandydatów o udział w tym spotkaniu.

Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.15.

We środę przeżywamy święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zapraszam na Mszę o godz. 18.00 osoby, które przyjęły szkaplerz św. Michała Archanioła. Nie jest to obowiązek możliwość korzystania z dóbr duchowych związanych ze szkaplerzem.

We środę o godz. 19.00 jest spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych a w niedzielę na Mszy o godz. 11.00 poświęcenie różańców przyniesionych przez dzieci.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek o godz. 8.00 pojadę do chorych; o godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu – możliwość spowiedzi i adoracji. W sobotę o godz. 17.15 Koła Różańcowe zapraszają na wspólna modlitwę różańcową.

Kancelaria parafialna została przeniesiona na nową plebanię do pokoju przy zakrystii. W październiku ze względu na Różaniec będzie czynna od poniedziałku do piątku od godz. 16.30 do 17.00

W niedzielę 7 października będziemy przeżywać nasz parafialny Odpust i jednocześnie „Święto Ziemniaka”. Wszystkich, którzy mogą pomóc w przygotowaniu tego wydarzenia zapraszam na spotkanie w poniedziałek 1 października o godz. 19.00 w kawiarence. Proszę także o pomoc w sprzątaniu terenu przy kościele w sobotę 6 października o godz. 8.30.

Dziewczynki zapraszam do udziału w procesji z Panem Jezusem w dniu odpustu po Mszy o godz. 11.00. Spotkanie dla dziewczynek w sobotę 6 października o godz. 12.00. Proszę też o płatki kwiatów do sypania przed Panem Jezusem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.
  • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.
  • 3 X – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.
  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Idziemy i Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Na nowy tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki św. Siostry Faustyny