I Niedziela Wielkiego Postu, 1 marca 2020

Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.  Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”.

Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki po Mszy wieczornej ok. godz. 18.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Zapraszam Radę Parafialną i Duszpasterską na spotkanie w poniedziałek 2 marca o godz. 19.00 w kawiarence.

W piątek o godz. 8.00 pojadę z Komunią Św. do chorych; o godz. 16.30 rozpoczniemy adorację Najśw. Sakramentu z możliwością przystąpienia do spowiedzi.

W sobotę Legion Maryi naszej parafii zaprasza na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi od 9.30 do 12.00. W programie nabożeństwa jest adoracja Jezusa w Eucharystii, modlitwa różańcowa i Msza św. o godz. 11.00. W sobotę nie będzie różańca o godz. 17.15.

W niedzielę 8 marca ojciec ze zgromadzenia Oblatów św. Józefa przybliży nam Osobę Opiekuna św. Rodziny z  Nazaretu, dokonamy poświęcenia figury św. Józefa i rozpoczniemy nabożeństwo do św. Józefa, które będziemy odprawiać w poniedziałki o godz. 18.00 podobnie jak we środę do Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć dzieło misyjne „Ad gentes” składając po Mszy św. ofiary do puszek.

Kandydatów do bierzmowania z klasy I szkoły ponadpodstawowej zapraszam na spotkanie w poniedziałek 9 marca o godz. 19.00 w kawiarence.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

        Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.